Netstrateji İnternet Reklam Danışmanlık Hizmetleri Logo Net Strateji E-Pazarlama AnaSayfaİletişimSite Haritası


Reklam Dönüşüm Takibi
Online reklam’ın diğer reklam türlerine karşı en güçlü artısı sonuçların ölçülebilir olmasıdır. Google Reklam hizmetimizle birlikte web sitenize gerekli programlama kodalarını kurarak, reklamlarınız ile sitenize gelen ziyaretçilerin sitenizde, form doldurup doldurmadığı ve daha farklı birçok istatistik tutulmaktadır.
Google Reklam Logo

Evet reklamları kullanıyorsunuz, sitenize ziyaretçiler geliyor. Peki bu ziyaretçiler sitenizde mail listenize üyelik formu, iletişim formu, broşür isteme formu, örnek çalışma download’ı, ya da online satış hizmetlerinizden hangilerini kullanıyor. Hangi kelimeleri arayarak gelenler size bu dönüşümleri sağlıyor. Her şirket pazarlama yatırımları için ölçeklendirilebilir kar/maliyet oranları ister. Online Reklam'ın başarısını ölçmek için pazarlama araştırmaları yaptırmanız gerekmez. Google Reklamları ile yatırımlarınızın karşılığını alıp almadığınızı anlık olarak gözlemliyebilirsiniz.

Hala etkisiz reklamlar için çok büyük reklam bütçeleri ayıran firmalar için online reklam, çok farklı açılımlara sahip, geleneksel firmaların alışık olmadığı bir yöntemdir. İnternet pazarlama yönetiminin doğasından kaynaklanan ölçülebilirlik fırsatları, yapılan reklam sonucunda websitenize gelen ziyaretçi sayısının ötesinde, reklam bütçenizle elde ettiğiniz müşteri sayısının takip edilebilmesidir. Aranan kelimeler için ROI(Yatırım Dönüşümü [Return on Investment]), ziyaretçi sayısı, müşteriye dönüşüm sayılarının hepsi hesaplanabilmektedir. Daha da önemlisi, en çok müşteri kazandıran kelimeler bulunarak web pazarlama çalışmalarında da bu kelimelerden faydalanılabilmektedir.

Yeni bir reklam kampanyası oluşturulduğunda, etkileri anlık olarak takip edilebilmektedir. Bu da sonuçların çok hızlı şekilde gözden geçirilip iyileştirilmesini sağlamaktadır.

Online reklam istatistiklerinden, müşteri dönüşüm takibi oldukça faydalıdır çünkü reklam bütçenizi işe yaramayan reklam kampanyaları yerine daha fazla müşteri kazandıran reklam kampanyalarına aktarmanızı sağlamaktadır. Bunun anlamı paranızı işe yaramaz kampanyalara değil, size müşteri kazandıran reklam kampanyalarına aktamaktır. Buda reklam bütçenizden maksimum faydayı sağlayarak işinizi geliştirmenize, tanıtımını yapmanıza, ve daha akıllıca reklam kampanyaları oluşturmanıza olanak tanımaktadır.

Google Reklam hizmetimize online başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Netstrateji, tarafından Japonya'da geliştirilmiştir, 2007.Gizlilik Sözleşmesi | Kullanım Şartları | UNICMS by Foch Agency